Besøg på RSV Mikrogården i Viskinge/Svebølle

Lørdag den 21. oktober, kl. 13:00-15:00.

Kalundborg Turistforening besøger Mikrogården, Mindegårdsvej 7, 4470 Svebølle lørdag den 21. oktober, kl. 13:00-15:00.

Mikrogården er en registreret socialøkonomisk virksomhed, dvs. vi investerer vort overskud tilbage i virksomheden eller donerer det til sociale formål. Vi er del af den socialøkonomiske symbiose i Kalundborg.

Mikrogården tilbyder: bed & breakfast, kurser i permakultur, yoga, skovarbejde eller tyrkisk mad. De tilbyder også hyggelige ophold på landet for dig, der ønsker skærmfri tid med ro til egne tanker og afslapning eller søger inspiration til hverdagen.

Dette er et kør selv arrangement.

Pris: medlemmer kr. 60 / gæster kr. 80

Tilmelding og betaling til foreningens kasserer per:

MobilePay: tlf. 915 006 – husk at skrive ‘navn/medlem’ eller ‘navn/ikke medlem’  i kommentarfeltet

Bankkonto: reg.nr. 5367, kontonr. 247426 – husk at angive navn/medlem eller navn/ikke medlem